Jaké materiály ve šperkařství dominují?

Pod pojmem šperk si lze představit mnoho věcí. Náušnice, řetízky, náramky, ale i prsteny. Podle čeho je šperk obvykle vybírán? Jsou to materiály. Společně se podíváme na to, jaké dnes ve šperkařství jasně dominují. Je jich celá řada.

Bílé zlato

Dnes jeden z nejvíce vyhledávaných materiálů, pokud jde o kvalitu a jedinečný vzhled. Když půjdete na událost, kterou je výstava šperků, tak si můžete být jisti tím, že právě tento materiál zde bude dominovat. Kdo nechce šlápnout vedle a chce šperk jedinečný, z kvalitního, ale i dražšího materiálu, ten s touto možností rozhodně nešlápne vedle. Tím si buďte jisti.

Žluté a červené zlato

Dříve jasné lákadlo a základní materiál pro toho, kdo chtěl udělat jasný dojem. To se nezměnilo a tak i nyní jsou dané dva drahé kovy velmi oblíbené. Hitem jsou především jejich kombinace, které na konkrétním šperku mohou opravdu velmi dobře vypadat. Stále navíc mluvíme o kvalitním a ušlechtilém kovu, se kterým rozhodně nelze šlápnout vedle, pokud je vaším cílem udělat dojem.

Stříbro

Hned dvě hlavní pozitiva má tento materiál. Ten první se jasně týká kvality, jelikož se jedná o kov, který je odolný, stálý a velmi dobře vypadá. Druhé pozitivum je spojeno s cenou. Stříbro je na trhu poměrně levné, což se následně pozitivně projevuje i na cenách šperků. Kdo tedy chce mít šperk z ušlechtilého kovu, a zároveň má omezený rozpočet, ten by měl právě na stříbro vsadit.

Chirurgická ocel

Proč právě ta? Třeba i kvůli zdraví, jelikož se jedná o hypoalergenní materiál, který může nosit každý. Mysleme ale i na vaši peněženku. Kromě svých vlastností rozhodně zaujme také to, že se jedná o kov velmi levný a šperky z něho si může dovolit opravdu každý. Jasná volba pro toho, kdo chce udělat radost něčím zajímavým a nemá takový rozpočet, aby si mohl dovolit třeba bílé zlato, které může vypadat velmi podobně.