Náušnice se mohou stát rodinným klenotem. Zaveďte tuto tradici i u vás

Existují chvíle, které je třeba náležitě ocenit vhodným darem. Něčím, co skutečně vydrží a bude připomínat důležitost toho okamžiku. Jednou z takových situací je i narození nového člena rodiny. U chlapečků se většinou pořizují pamětní mince nebo se zakládají spořicí účty s velkým počátečním vkladem. U holčiček máte ještě další možnost. Můžete je obdarovat i prvním klenotem. Stříbrné dětské náušnice ocení nejedni rodiče. Jsou pěknou památkou a navíc se pak často začnou dědit z generace na generaci.

Proč si vybrat zrovna něco tak křehkého a jemného? Stříbro je stálobarevné, nekoroduje, v případě dětských náušnic je velmi lehké a ozdobí každou holčičku.

Při výběru myslete na obdarovávaného a ne na sebe

Pokud se rozhodnete ke koupi, měli byste prvně zjistit vkus rodiny, která bude obdarována. Nejlepší je se domluvit na výběru přímo s maminkou, můžete zajít spolu ke klenotníkovi. Avšak víme, jak na tom jsou s časem novopečené matky, a proto je fajn využít moderních technologií a šperk objednat z pohodlí domova přes e-shop.

Pokud chcete překvapit, vyberte sami, ale volte spíše drobné varianty. Nic visacího, velkého. Miminko je neopatrné a mohlo by se lehce zranit, pokud by o náušnici zavadilo.

Nezapomínejte, že tyto první náušničky bude malá dívenka nosit přibližně prvních pět let života. Volte tedy nadčasový design. Holčičkám se mění vkus stejně rychle jako každé ženě. Zapomeňte tedy na extravagantní a příliš miminkovské motivy a ve výběru buďte spíše umírnění. Všichni to jistě ocení.

Kdy lze také darovat náušnice

Dětské stříbrné náušnice se však dají darovat i starším dívenkám a slečnám. Tady můžete výběr nechat už na samotném děvčátku. Uvidíte tu radost v jejich očích, až si je rozbalí a po nasazení poprvé pohlédne do zrcadla.